DOPRAVNÍ DOSTUPNOST

Dopravu generují činnosti obyvatel. Zaměstnání, škola, obchody, firmy, úřady, nemocnice, sportoviště, ubytovací zařízení, restaurace, kavárny, bary, kluby a bydliště společně představují cíle cest obyvatel města. Rozmístění těchto lokalit není vždy rovnoměrné v rámci celého města. Řada aktivit se koncentruje v centru města nebo v nákupních centrech okrajových částí města.


Jak můžete změnit budoucnost dostupnosti dopravy v Olomouci?

Stačí nám ve formuláři níže odpovědět na některé z těchto otázek:

Jaká řešení navrhujete pro zlepšení dopravní dostupnosti v některých lokalitách města?
Je pro vás snadné dopravit se za nákupy nebo volnočasovými aktivitami?
Jsou školy a vzdělávací zařízení špatně dostupné? Mohla by se jejich dostupnost zlepšit?
Jsou některé úřady špatně dostupné? Jak by se mohla jejich dostupnost zlepšit?
Jsou nemocnice a zdravotnická zařízení špatně dostupné? Co je konkrétním problémem?

Napište nám prosím své připomínky a podněty, pomůžete změnit dopravu v Olomouci.

Zapojte se a vložte Váš komentář


Jméno *
E-mail (nebude na webu zveřejněn) *
Vaše zpráva *
Váš komentář bude zveřejněn až po potvrzení administrátorem webu.


Vaše komentáře

Radan Knettig (25. 05. 2017)

Další problém, který vidím, je dopravní řešení u Základní Umělecké školy Žerotín. Vede tam značená cyklotrasa, ale odpoledne je tam tolik aut, která nemají kde zastavit, navíc se tam otáčí a mezi tím se proplétají jak cyklisté, tak chodci a ještě děti, které tu mají koroužky.

Aleš Pátek (21. 05. 2017)

1. Je pro vás snadné dopravit se za nákupy nebo volnočasovými aktivitami? Ano, pěšky nebo na kole. Pokud potřebuji nakupovat více věcí, jedu autem. 2. Jsou školy a vzdělávací zařízení špatně dostupné? Mohla by se jejich dostupnost zlepšit? Jsou dobře dostupné. Po Olomouci se dá dobře cestovat na kole i pěšky. Obzvlášť studenti by měli více chodit a jezdit na kole a netlačit se v MHD. 3. Jsou některé úřady špatně dostupné? Jak by se mohla jejich dostupnost zlepšit? Magistrát není na nejlepším místě-hodně rušná křižovatka, mnoho aut. Pošta u nádraží-mnoho aut, špatné parkování. Vejdovského-mnoho aut, nelze zaparkovat. 4. Jsou nemocnice a zdravotnická zařízení špatně dostupné? Co je konkrétním problémem? Do nemocnice bych zavedl tramvaj, jak to kdysi bylo. Pro dárce krve bych opět zavedl parkování zdarma. Poliklinika u tržnice je bohužel špatně dostupná autem na parkování.

Petr (04. 05. 2017)

Během dopravní spičky není možné přejít Okružní (či Hněvotínskou) ulici poblíž křižovatky s Hněvotínskou. Bohužel autobusová zastávka je na té nesprávné straně.

Jana Křistková (04. 05. 2017)

Obce Krčmaň,Štěpánov,Chomoutov,Holice,Velký Týnec dostat se na kole kamkoli je nebezpečné.

Adam (03. 05. 2017)

Nehorazne me stve uzavreni paterni cyklostezky v centru Olomouce 3x rocne na 12 dnu z duvodu soukrome akce Vystaviste Flora. Neni normalne, aby se ve meste uzavirala verejna cyklostezka z duvodu konani soukrome akce.


Komentáře - Dopravní dostupnost