MĚSTSKÁ LOGISTIKA

Podnikatelská a obchodní činnost vyžaduje zásobování a přepravu zboží. Zvláště v městském centru vzniká při zásobování problém s parkováním, vytvářením bariér pro chodce, cyklisty i automobily. Provoz nákladní vozidel způsobuje emise i hluk, které společně negativně zatěžují životní prostředí ve městě.


Jak můžete změnit budoucnost městské logistiky v Olomouci?

Stačí nám ve formuláři níže odpovědět na některé z těchto otázek:


Dopravní obsluha je v centru města omezena pěšími zóna a zásobování je povoleno pouze od 18:00 do 10:00. Je tento rozsah dostačující? Měla by se doba rozšířit nebo naopak zkrátit?
Co omezuje plynulost provozu nákladní dopravy ve městě a jeho centru? Jaká opatření by se měla provést na zlepšení plynulosti dopravy?
Způsobuje nákladní doprava dopravní problémy v některých ulicích města? V čem problémy spočívají?
Nákladní vozidla nejvíce přispívají k emisím z dopravy. Jakými opatřeními by se měli přimět dopravci k výměně vozidel na naftu za vozidla na CNG či elektromobily? Je potřeba vybudovat nějakou infrastrukturu?

Napište nám prosím své připomínky a podněty, pomůžete změnit dopravu v Olomouci.

Zapojte se a vložte Váš komentář


Jméno *
E-mail (nebude na webu zveřejněn) *
Vaše zpráva *
Váš komentář bude zveřejněn až po potvrzení administrátorem webu.


Vaše komentáře

Jakub Vrzala (22. 03. 2017)

Dobrý den, děkujeme za Vaši zprávu, vaše připomínky zapracujeme do projektu a určitě to bude jedna z věcí, na které se při řešení cyklistické dopravy zaměříme. Hezký den, Jakub Vrzala

Jindřich (21. 03. 2017)

Dobrý den, nemám konkrétní typ na trasu cyklo ulice, ale o dost důležitější podnět. Při stavbě prosím dbejte na povrch cesty. Píšu to z důvodu, že se v Olomouci hojně vyskytují dlaždice, které mají zkosené hrany (např. obrázek č. 5 zde na stránce). Řeknete si, že je to detail, ale tím hodně omezíte použití jiných dopravních prostředků než kola např. brusle, koloběžky, skateboardy atd. Nejideálnější jsou hladké povrchy (vyhovující např. obrázek č.3 a 4). děkuji Švihel


Komentáře